Блог

Якщо вам напередодні переїзду хоч раз доводилося нервово перераховувати коробки і згадувати, чи все ви поклали, а потім шукати зниклі речі, то ви погодитеся, що переїзд - це моторошне справу. Інфія зібрав поради, які допоможуть перевезти все і без втрат. Поїхали?

 

1. План упаковки, міцна тара і кілометри скотчу

Починайте збори в дорогу з підготовки тари. Більше половини успіху залежить від того, як добре ви складете речі. Справитися з завданням допоможе правильна упаковка. Правильна - це міцна і потрібного розміру. В цілому упаковка коштує на коробках, плівці з «пупиркамі», що тягнеться тонкій плівці і кілометрах скотча. А ось звичайні пакети для сміття дуже тонкі і не рятують від пошкоджень. Тому, якщо потрібен мішок, беріть підвищеної міцності, наприклад будівельний.

Продовжуйте підготовку до переїзду складанням плану упаковки речей. Виділіть місце або окрему кімнату, в яку будете відносити складені речі, щоб вони не заважали збирати інші.

Коробки не повинні бути занадто великими, вага кожної коробки не більше 30 кг, але краще не складати в одну більше 20 кг. Питання не тільки в зручності вантажників, а й у збереженні речей.

 

2. Формула успіху: чесний перевізник + могутні вантажники

Як коробки не збирай, а від перевізника буде залежати дуже багато чого. При виборі завжди дивіться на те, які автомобілі пропонує компанія. Якщо у організації один тип машин на всі випадки життя, то розраховувати на швидкість і якість не доводиться.

Щоб уникнути можливих непорозумінь, обговорюйте всі деталі майбутнього переїзду, включаючи вартість, з одним і тим же представником транспортної компанії. Чим більше контактних осіб, тим більша ймовірність, що десь щось піде не так. Очевидне, здавалося б, правило, але не всі його дотримуються.

Запитайте, що вміють вантажники: наприклад, чи можуть вони зібрати меблі. Не соромтеся уточнити гарантії і просите, щоб вам називали точну ціну. Інакше ризикуєте домовитися про одну суму, а після розвантаження зіткнутися з незадоволеними вантажниками, які вимагають додати ще стільки ж.

На звичайний пошук перевізника може піти кілька днів. Якщо ви не хочете, щоб ціна переїзду виявилася захмарною, доведеться обдзвонити кілька компаній і скласти порівняльну таблицю. І потрібен час, щоб знайти правдиві відгуки про перевізника.

  • Завжди дивіться на відгуки. Саме вони головний показник якості роботи перевізника.

 

  • Описувати вантаж докладно. Від ретельності опису залежить точність ціни.

1618144091894_1

 

3. Список речей і підпис коробок

 

 

Щоб простіше було переїхати і нічого не втратити, збирайте речі з однієї кімнати в коробки, які відзначте одним кольором. Це полегшить пошук речей на новому місці.

Найкраще на кожну коробку наклеїти опис із зазначенням того, що саме в ній лежить, а саму опис зробити на аркуші кольорового паперу. Лист прикрепляйте, повністю проклеівая поверхню скотчем. Це трудомістка робота, але вона коштує витраченого часу. І якщо кожній коробці привласнити номер, то порахувати, чи все розвантажили, набагато простіше.

Ми підготували для вас шаблони наклейок для великих та малих коробок. Скачайте їх, роздрукуйте і прикріпіть на коробки. Готово, тепер вам не доведеться перевертати все догори дном у пошуках якої-небудь дрібниці.

 

4. Найцінніше вантажити останнім

Одна коробка повинна містити в собі найцінніші речі і документи. Її варто везти поруч з собою, нікому не довіряти.

Ще одна коробка повинна включати в себе запас речей першої необхідності, які стануть в нагоді на новому місці. Якщо ви їдете пізно ввечері і плануєте розбирати речі тільки на ранок, то в коробці будуть постільну білизну і туалетні приналежності. Якщо ви відразу почнете розставляти перевезений по місцях, складіть туди інструменти.

Коробку маркіруйте табличкою «Вантажити останньої, відкривати першої». 

Якщо ви переїжджаєте на великі відстані, підготуйте коробку з аварійним запасом, в якій буде все, що допоможе протриматися без інших речей, якщо вантаж з якихось причин затримається. Таку коробку теж везіть з собою.

5. План розвантаження і розстановки

Про цей пункт багато хто забуває. І на місці прибуття з'ясовується, що ставити коробки нікуди, холодильник не проходить, а після розвантаження меблі «радує» обдертими кутами.

Отже, за кілька днів до переїзду підготуйте приміщення до прийому речей.

Заміряйте висоту і ширину всіх дверних прорізів. Якщо вони занадто вузькі або низькі для вантажу, можливо, доведеться викликати майстрів і тимчасово знімати двері і косяки. У будь-якому випадку обмотайте двері поліетиленовою плівкою, інакше подряпини і відколи неминучі. За допомогою тієї ж плівки і скотча захистіть кути меблів.

Постарайтеся звільнити від меблів все прохідні кімнати і коридори, щоб не заважати розвантаження. Складіть план, що і куди будете ставити. Якщо маркуєте коробки різними кольорами, розмітьте ці зони в новій квартирі.

І обов'язково проведіть прибирання. Нічого не повинно стояти на шляху у вантажників: в розбитій вазі варто звинувачувати Ніяк не спіткнувся об ганчірку робітника.

6. Виїзд на зорі і в вихідний

Заманливо перевезти все речі вранці і витратити день на розпакування або запланувати переїзд на час після роботи. Але саме в ці години вулиці завантажені транспортом - ви можете втратити кілька годин в пробках. Тому замовляйте перевезення в компаніях, які згодні працювати рано вранці, до початку руху, або у вихідні.